24.06.2022 Відкритий лист-звернення щодо ситуації, яка склалася з дитячою та підлітковою періодикою в Україні

Вже 4 місяці як наша країна бореться з російською агресією, і кожен з нас захищає майбутнє на своєму фронті. Ми, творці журналів для дітей і підлітків, щодня робимо все від нас залежне і боремося за те, щоб не втратити культуру дитячого й підліткового читання у ці непрості часи. Ми продовжуємо готувати й публікувати періодичні видання в умовах стрімкого зростання цін на папір та незважаючи на складнощі в організації виробничого процесу, коли багато працівників редакцій вимушені працювати дистанційно.

Проте маємо констатувати, що сьогодні в Україні виникла реальна загроза зникнення такого вкрай важливого культурного явища як дитячі й підліткові періодичні видання, які не просто розважають і розвивають дитину, але й прищеплюють їй любов до українського слова, рідної культури.

У цій критичній ситуації ми звертаємося до всіх небайдужих із проханням про допомогу, яка дасть дитячим та підлітковим журналам можливість і надалі яскраво сяяти й виховувати молоде покоління.

 

Що може зробити кожен з вас:

1. Надайте розголосу нашому листу, максимально поширте його у соцмережах та серед друзів, знайомих, колег. Можливо саме ваш допис зі щирим коментарем про необхідність підтримки дитячих і підліткових журналів прочитає небайдужа людина, яка зможе виділити посильну фінансову допомогу  зі свого сімейного бюджету й передплатить один, три чи вісім журналів своїм дітям, друзям чи рідній школі, у стінах якої вона зростала. А можливо, відгукнеться серце заможного мецената чи впливого державного службовця, хто міг би допомогти змінити критичну ситуацію й не дати через війну загинути важливій галузі української культури.

2. Передплатіть провідні українські дитячі журнали: “Джміль”, “Пізнайко”, “Однокласник”, “Мамине сонечко”, “Крилаті”, “Малятко”, “Равлик”, “Смайлик”, “Розумашки”, “Малюк Котя”, "На крильцях ангела" на ІІ півріччя своїм дітям, дітям друзів (як подарунок) та/або дітям, чиї родини не мають фінансової можливості зробити це самотужки.

Повірте, юні читачі та читачки будуть дуже вдячні такій нагоді повноцінного пізнання світу і самих себе!

Цікаві рубрики заохочуватимуть дітей до різних видів творчості та розкриють у них нові таланти.

Якісні авторські тексти допоможуть розвинути у дітей чуття рідної мови та навчать грамотно говорити, а яскраві естетичні ілюстрації плекатимуть гарний смак до мистецтва.

А ще дитячі та підліткові журнали формують культуру поваги до авторського права ще змалку, адже публікують лише унікальні текстові матеріали та ілюстрації із зазначенням усіх авторів.

3. Передплатіть дитячу періодику організаціям, для яких ці видання є нагальною потребою: дитсадкам, освітнім та інклюзивним центрам, школам, культурним клубам вашого міста чи села тощо.

За цими журналами буде проведено сотні цікавих і веселих занять із дітьми патріотично-виховного та навчального змісту, що урізноманітнять дитяче дозвілля!

4. Передплатіть журнали книгозбірням вашого міста чи села, адже вони проводять багато цікавих заходів для дітей і перетворюють бібліотеки на модний сучасний відкритий простір освіти, науки, культури, дозвілля, комунікації та громадської активності.

5. Залучайте до здійснення передплат представників місцевої влади, небайдужих меценатів та спонсорів. Домагайтеся їхньої фінансової участі у передплаті дитячої та підліткової періодики для закладів,                          у яких навчаються ваші діти.

6. Попросіть допомоги у ваших іноземних друзів та знайомих, які мешкають за кордоном або залучайте українців, які мешкають за межами України до пошуку спонсорів для періодичних видань українським дітям. Зараз як ніколи важливо відволікати дітей від негативних думок, зокрема якісною дитячою та підлітковою періодикою.

7. Візьміть участь у флешмобі підтримки дитячих та підліткових журналів, який розпочинають провідні дитячі журнали та запрошують до участі всіх.

Розкажіть свою історію знайомства з дитячим чи підлітковим журналом або поділіться спогадами про улюблений журнал зі свого дитинства; поясніть, за що ви любите той чи інакший сучасний дитячий журнал, який купуєте, або поділіться своєю оригінальною думкою на підтримку нашого Відкритого листа. Або просто передплатіть журнал.

У допис обов'язково додайте гештеги:

#ПідтримайУкраїнськіДитячіЖурнали #StandWithUkrainianChildrenMagazines

8. Долучіться до списку підписантів цього Відкритого листа-звернення! Розкажіть про нього всім.

Ми звертаємося також і до відповідних державних установ, хоча, на жаль, державні програми не охоплюють періодичні видання, зокрема для дітей і підлітків.

Тому наразі лише за підтримки небайдужого дорослого населення нашої країни унікальні українські журнали для дітей і підлітків зможуть працювати для гармонійного всебічного розвитку ваших дітей і надалі.

Передплатити провідні журнали для дітей і підлітків ви можете за цими посиланнями:

1. “Джміль”:

jmil.com.ua/peredplata

2. “Пізнайко”:

редакційну передплата за номером +380672324034 (мобільний, Viber). presa.ua/osvita-ditjachi-vidannja/ditjachi-ta-molodizhni-vidannja/piznajko-vid-6-ditjachij-zhurnal.html, передплатний індекс 40242.

3. “Однокласник”: peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&product_id=90026 та presa.ua/odnoklasnik.html, передплатний індекс 74394.

4. “Мамине сонечко”:

presa.ua/mamine-sonechko-zhurnal-dlja-ditej-vid-1-do-3-rokiv.html, передплатний індекс 89374 та presa.ua/mamine-sonechko-zhurnal-dlja-ditej-vid-2-do-5-rokiv-217933.html передплатний індекс 98579.

5. “Равлик”:

Передплата здійснюється через редакцію. Замовлення приймаються на ел. адресу: ukr.ravlyk@ukr.net. Доставка традиційно "Укрпоштою".

6. “Малятко”:

presa.ua/maljatko-220075.html, передплатний індекс 23896.

7. “Крилаті”:

presa.ua/krilati.html#delivery-ukr2, передплатний індекс 98891. 

  8. “Смайлик”:

presa.ua/smajlik.html, передплатний індекс 49888.

9. “Розумашки”:

peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&product_id=86685

10. “Малюк Котя”:

presa.ua/maljuk-kotja.html, передплатний індекс: 89526.

11. "На крильцях ангела":

presa.ua/na-kril-cjah-angela.html, передплатний індекс: 76462.

Дякуємо за ваші час та увагу! Ми дуже сподіваємося, що змогли знайти потрібні слова, щоб заручитися вашою вірою в нас і вашою підтримкою!

З повагою, 

представники редакцій журналів для дітей і підлітків. 

Підписанти:

Головна редакторка журналу “Джміль”                                        Ганна Остапенко

Головна редакторка журналу “Пізнайко”                                      Ірина Юхниця

Головна редакторка журналу “Однокласник”                               Наталія Степанчук

Заступник редактора журналу “Мамине сонечко”                        Олеся Білоус

Головний редактор журналу “Равлик”                                           Петро  Дудик

Головний редактор журналу “Малятко”                                         Володимир Кметик

Головна редакторка журналу “Крилаті”                                         Леся Мовчун

Головна редакторка журналу “Смайлик”                                 Оксана Бруцька

Головна редакторка журналу “Розумашки”                                    Олена Комова

Головна редакторка журналів

“Малюк Котя”, "На крильцях ангела"                                           Ольга Лапушена

До всіх небайдужих

від представників редакцій провідних

журналів для дітей і підлітків

Контакти оргкомітету: info@jmil.com.ua,

+38 066 793 7010 (Viber)